Konsulat Generalny NY, 1/25/2022

Rozdanie nagród w konkursie "Szopka Krakowska" organizowanym przez Nowodworski Foundation. Nasza Szkoła zdobyła III miejsce!!! Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i uczestnikom konkursu!!!

Jasełka, Providence, 1/18/2022

Po bardzo długiej przerwie... i nadal w maseczkach, pokolędowaliśmy!!! Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie. A dzieciom, bez których nasza uroczystość nie miałaby miejsca, gratulujemy pięknego występu!

Wizyta Mikołaja w Polskiej Szkole 12/18/21

Nasze ostatnie zajęcia przedświąteczne były naprawdę wyjątkowe! W czasie warsztatów dzieci mogły wykonać różnego rodzaju ozdoby choinkowe.
Były anioły, łańcuchy, bombki, wianki... A gdy już wszyscy byli zaopatrzeni w przepiękne ozdoby a sala została wysprzątana, odwiedził nas gość specjalny... Dziękujemy Mikołajowi za przybycie, za piękne prezenty i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

Biesiada dożynkowa 9/25/21

Wszystkim gościom, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu, chcielibyśmy podziękować za przybycie i wsparcie finansowe udzielone naszej Szkole. Szczególne słowa kierujemy w stronę (kolejność jak najbardziej przypadkowa):

• Miguell Garcia, Szymon Suś, Kris Korovae, Jarek Regent, Andrzej Bąkowski, Gosia Majkut - jedzenie było pyszne!

• Magda i Tomek Sadowscy - zimne piwko i pyszna sangria smakowały jeszcze lepiej, bo z waszych rąk.

• Krysia Żarna, Ania Garcia, Sylwia Korovae, Jola Pawlicka, Karolina Badura, Dorota Esteves, Agnieszka Suś, Agata Lonczak, Konrad, Ola Uniejewska - dziękujemy za przemiłą obsługę.

• DJ Żaba - jak zawsze było miło, a ty zawsze dla nas jesteś.

• Krzysztof Majkut (Polonia Market) - dziękujemy za słodycze i kiełbaskę na grilla, sprzedaż biletów.

• Ks. Marek Kupka - nic nie byłoby możliwe, gdyby nie to extra wsparcie.

• Agnieszka Karakuła, Kasia Cieżczak, Kamil i Asia Obrycki, Bogusia i Paweł Grzybacz, Marysia Obrycki, Kasia Kalafut, Julia i Staszek Majkut - za pomoc w kuchni i nie tylko.

Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawiliście i że za rok będziecie chcieli powtórzyć ten wyczyn razem z nami!

Dzień Kropki 9/18/21

Mała kropka, duża kropka, każda kropka to nasz talent, bo o talentach dziś mówiliśmy Wykorzystaliśmy ten sposób na poznanie się nawzajem.

Witamy w Szkole Języka Polskiego im. J. Korczaka, gdzie jeszcze niejedna kropka zostanie odkryta.